THE DEFINITIVE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Nowoczesne zabiegi laserowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i krótką rekonwalescencją - nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wciąż w leczeniu jaskry wykorzystuje się także klasyczne zabiegi chirurgiczne.

Normalne ciśnienie w oku waha się od 10 do 22 mm Hg. Warto jednak wspomnieć, że u każdej osoby jest ono inne i może zmieniać się także w ciągu dnia.

Jaskra to jedna z najgroźniejszych chorób oczu – dane Światowej Organizacji Zdrowia wskazują, że znajduje się ona w ścisłej czołówce wśród przyczyn całkowitej ślepoty.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

jaskra pierwotna otwartego kąta przesączania jaskra wtórna otwartego kąta przesączania jaskra pierwotna zamykającego się kąta przesączania jaskra wtórna zamykającego się kąta przesączania Najczęściej spotykany rodzaj jaskry to jaskra wtórna, na której rozwój ma wpływ szereg różnych czynników.

Po znieczuleniu oka kroplami lekarz delikatnie umieszcza na oku specjalistyczną soczewkę. Przy jej pomocy jest w stanie ocenić m.in. szerokość kąta przesączania oraz jego strukturę, a także miejsce przyczepu tęczówki.

Niewątpliwą zaletą zabiegu jest fakt, iż trwa on zaledwie kilka minut. Pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez co najmniej godzinę. Po tym czasie ponownie mierzy się ciśnienie śródgałkowe.

Mimo iż dotyka ona najczęściej osoby po forty. roku życia, może wystąpić także u dzieci. Jakie są objawy jaskry i co robić, aby nie doprowadziła ona do utraty wzroku? Wyjaśniamy, w jaki sposób najlepiej pozbyć się tej choroby.

W zależności od rodzaju leczenie jaskry warszawa i stopnia zaawansowania jaskry, leczenie rozpoczyna się albo od wdrożenia specjalnych kropli, których celem jest redukcja ciśnienia w gałce ocznej, albo od zabiegu laserowego: selektywnej trabekuloplastyki laserowej w przypadku jaskry otwartego kąta lub też irydotomii w przypadkach zamkniętego kąta.

Jaskra to write-upępujące uszkodzenie nerwu wzrokowego zwykle wiązane z wysokim ciśnieniem w oku. Zwyczajowo dzieli się ją na jaskrę wąskiego kąta i jaskrę otwartego kąta tzw. jaskrę prostą. W przypadku jaskry wąskiego kąta do podwyższenia ciśnienia w oku dochodzi na skutek specyficznej budowy oka, tak zwanego wąskiego kąta przesączania.

Nie zawsze ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w jaskrze pierwotnej podwyższone, i zwykle choroba nie daje żadnych objawów. Częstość jaskry wzrasta wraz z wiekiem. Najnowsze metody leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych ciągle trwają i są udoskonalane.

Choć leczenie nie odwróci utraconego widzenia, to może pomóc zachować dobre widzenie na dłużej, zwłaszcza gdy choroba zostanie odpowiednio wcześnie rozpoznana i będzie prawidłowo kontrolowana. Wśród metod terapeutycznych wyróżniamy:

Można przyjąć, że im wyższe ciśnienie wewnątrzgałkowe, tym większe ryzyko rozwoju i progresji choroby. Warto jednak zauważyć, że ciśnienie uznawane za tzw. normalne, może także prowadzić do rozwoju jaskry, zwłaszcza w oczach które wykazują trudności w radzeniu sobie z oddziaływaniem ciśnienia na wewnętrzne struktury oka.

Z czasem jednak może prowadzić do rozwoju jaskry. Dlatego, osoby z nadciśnieniem ocznym wymagają długoterminowej obserwacji i włączenia leczenia w odpowiednim czasie.

Report this page